Data modyfikacji:

Jak dbać o włosy zimą?

Niekorzystne czynniki zewnętrzne potrafią wpływać negatywnie na kondycję twoich włosów. Wiatr, niskie temperatury i opadu śniegu sprawiają, że fryzura staje się przesuszona i pozbawiona życia, kosmyki łamliwe, a do tego końcówki zaczynają się rozdwajać. Nie bez znaczenia jest także noszenie czapki, która przez pocieranie może uszkadzać pasma tuż u nasady. Właśnie dlatego tak ważna jest odpowiednia pielęgnacja fryzury dopasowana do pory roku. Jak dbać o włosy zimą? Sprawdź nasze sposoby na zapewnienie kosmykom dawki odżywienia i skuteczną ochronę przed negatywnymi skutkami chłodu i śniegu!

jak dbać o włosy zimą

Kilka wskazówek o tym, jak dbać o włosy zimą

Nie wiesz, jak dbać o włosy zimą i od czego zacząć? Pielęgnację należy rozpocząć już w trakcie mycia, stosując szampony o działaniu regenerującym. Być może będziesz musiała robić to częściej – w końcu codzienne noszenie czapki powoduje szybsze przetłuszczanie się fryzury. Właśnie dlatego szukaj formuły bez szkodliwych, mocnych detergentów, które mogą dodatkowo wysuszać pasma. Zamiast tego o wiele lepszym wyborem będą łagodne kosmetyki na bazie naturalnych składników.

Kolejnym krokiem jest zainwestowanie w odpowiednią odżywkę i maskę do włosów. Zarówno pierwszy, jak i drugi kosmetyk powinien zawierać głównie emolienty, czyli substancje o właściwościach nawilżających. Strzałem w dziesiątkę będą formuły, które mają w składzie np. masła i oleje roślinne. Dzięki nim ograniczysz elektryzowanie i puszenie się kosmyków, nadasz im miękkości oraz otoczysz je niewidzialną warstwą ochronną, która zabezpieczy włosy przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych.

Zabiegi na włosy zimą

Jak jeszcze zadbać o włosy zimą? Oprócz zafundowania im odpowiedniej pielęgnacji w domu możesz także zdecydować się na profesjonalne zabiegi. Choć najlepiej rozpocząć je już jesienią, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby umówić się na wizytę dopiero w grudniu, a nawet w styczniu. Pierwszym z nich jest mezoterapia skóry głowy, która ma pozytywny wpływ na regenerację kosmyków. Dzięki zastosowaniu właściwych preparatów i wprowadzeniu ich do głębszych warstw skóry można dostarczyć włosom cenną dawkę składników odżywczych. To właśnie one mogą pomóc w walce z kruchymi, słabymi i przesuszonymi pasmami.

Do innych polecanych zabiegów na włosy, które warto wykonać zimą, zaliczamy saunę oferowaną przez większość salonów fryzjerskich. Jej zadaniem jest dogłębne odżywienie i nawilżenie pasm oraz wsparcie ich regeneracji. Jak to działa? Podobnie jak tradycyjna sauna, tak i ta przeznaczona do fryzury wykorzystuje działanie wysokiej temperatury, dzięki której łuski włosów się otwierają. Dzięki temu składniki aktywne zawarte w formule nałożonej na kosmyki mogą się lepiej wchłonąć i widocznie poprawić ich kondycję.

Inne sposoby na zadbanie o włosy zimą

Odpowiednie kosmetyki i profesjonalne zabiegi to nie wszystko! Jak jeszcze zadbać o włosy w trakcie tej zimy? Świetnym pomysłem jest odstawienie suszarki na kilka miesięcy. Jeśli jednak nie wyobrażasz sobie bez niej życia, to zamień ciepły nawiew na zimny. Rozważ także zakup nowej czapki, która nie jest za ciasna oraz została wykonana z przewiewnego materiału, np. bawełny i wełny. Co więcej, zima to również rewelacyjny moment na odkrycie cennych właściwości dobranego do porowatości twoich włosów oleju. Olejowanie jest teraz na topie, i to nie bez powodu – zabieg w naturalny sposób pomaga w odżywieniu i wygładzeniu fryzury oraz widocznej poprawie jej kondycji.