Data modyfikacji:

Jak zrobić domowe SPA?

Relaksujące i odprężające SPA kojarzy nam się z profesjonalnymi zabiegami wykonywanymi w luksusowych gabinetach. Nie zawsze dysponujemy jednak wolnym czasem albo odpowiednim stanem konta, aby sobie na taką przyjemność pozwolić. Czy to skreśla szanse na piękny wygląd i zregenerowanie sił dzięki pielęgnacji? Nic bardziej mylnego – wiele zabiegów można przecież przygotować w domowym zaciszu. Wyjaśniamy, jak zrobić domowe SPA – krok po kroku.

jak zrobić domowe spa

Domowa pielęgnacja SPA

Jak zrobić domowe SPA? Wbrew pozorom wcale nie jest to trudne. Potrzebujesz tylko kosmetyków oraz kilku akcesoriów, dzięki którym wyczarujesz odpowiednią atmosferę – typową dla gabinetów SPA. Będą to:

 • płyn do kąpieli, kule do kąpieli albo inny kosmetyk, który będzie mocno się pienił i pięknie pachniał,
 • peeling do ciała (możesz przygotować go samodzielnie, np. z cukru, śmietanki, miodu i kawy – taka pielęgnacja ciała jest jedną z najlepszych),
 • natłuszczające masło do ciała,
 • kosmetyki do twarzy: peeling, mgiełki, serum, maski,
 • świece zapachowe,
 • kilka dekoracyjnych elementów: płaskie kamienie o obłym kształcie albo płatki kwiatów,
 • mięciutki szlafrok,
 • kilka puszystych ręczników,
 • urządzenie, na którym będziesz mogła podsłuchać relaksującej muzyki.

Oczywiście w tym momencie wiele kobiet może zadać sobie pytanie: jak zrobić domowe SPA bez wanny? Niestety, będzie to dość trudne, ponieważ ciepła kąpiel, muzyka i światło świec to bazowe komponenty SPA w domu. Niemniej jeśli nie masz wanny, nie rezygnuj – skup się po prostu na czynnościach pielęgnacyjnych, które tym razem wykonasz w wyjątkowo miłej atmosferze.

Domowa pielęgnacja na wzór profesjonalnego SPA powinny przebiegać według konkretnego schematu (który oczywiście możesz nieco modyfikować).

Zadbaj o atmosferę

Kiedy wanna zacznie wypełniać się ciepłą wodą, ty zadbaj o atmosferę: zapal świece, przygaś światło (jeśli masz taką możliwość), włącz muzykę, wlej sobie lampkę wina albo sięgnij po drobne przekąski.

Przygotuj ciało

Domowa pielęgnacja na modłę SPA powinna rozpocząć się od demakijażu. Po jego przeprowadzeniu nałóż peeling (enzymatyczny lub ziarnisty), dokładnie go rozmasuj – koncentrując się na problematycznych obszarach twarzy, i spłucz. Następnie nałóż maseczkę.

Zacznij zabieg

Wejdź do wanny. Na jej brzegu ułóż złożony ręcznik, dzięki czemu będziesz mogła oprzeć głowę i się odprężyć. Wsłuchaj się w relaksujące dźwięki i postaraj się zrelaksować.

Po chwili zacznij prawdziwe domowe SPA – szorstką rękawicą obmyj całe ciało, pozbądź się owłosienia, nałóż peeling.

Zakończ SPA w domu intensywnym nawilżaniem

Kolejny etap domowej pielęgnacji w stylu SPA polega na dokładnym nawilżeniu ciała. Użyj masła, które mocno natłuści twoją skórę, a następnie owiń się szlafrokiem. Ostatni krok to nałożenie specjalistycznych kosmetyków na twarz – kremu pod oczy, serum i kremu na twarz.

Uwaga! Oczywiście SPA w domu można poszerzyć, przeprowadzając zabiegi na włosy, stopy oraz dłonie.

Kompleksowa pielęgnacja ciała w domu – czy warto?

Zdaniem ekspertów od pięknego wyglądu każda kobieta powinna przygotować sobie SPA w domu co najmniej raz w tygodniu. Oto dlaczego:

 • Regularne oczyszczanie skóry twarzy i ciała sprawia, że jest ona świeższa, bardziej miękka, ma mniej zmarszczek i wyraźnie „promienieje”.
 • Nakładanie kosmetyków natłuszczających co najmniej raz w tygodniu odżywia skórę i dodaje jej blasku.

 • Zabiegi SPA – nawet te w domu, pomagają zredukować poziom stresu, odprężają i relaksują, co również ma wpływ na wygląd skóry.