Data modyfikacji:

Makijaż na Halloween. Pomysły na łatwy makijaż na Halloween

Halloween to doskonała okazja, aby poszaleć nieco z makijażem. Czarownica, wampir, zombie – tego dnia możesz przeobrazić się w każdą z tych postaci. Wystarczy, że zaopatrzysz się w kilka kosmetyków i akcesoriów. Jak wykonać łatwy makijaż na Halloween, a jak nieco trudniejszy? Sprawdź!

pomysly na łatwy makijaż na Halloween

Jaki makijaż zrobić na Halloween?

Halloween, zwane również świętem duchów, obchodzone jest 31 października. Choć zwyczaj ten uchodzi za amerykański, w ostatnich latach staje się coraz popularniejszy również w naszym kraju. Podczas halloweenowych imprez uczestnicy bawią się przebrani za duchy, wampiry, czarownice i inne strachy. Odpowiedni makijaż na Halloween jest doskonałym dopełnieniem upiornego stroju. W artykule podpowiadamy, jak go wykonać!

Wykonanie makijażu na Halloween krok po kroku obejmuje przygotowanie bazy, umalowanie oczu, ust oraz domalowanie upiornych akcentów charakteryzacji. Aby go zrobić, zaopatrz się w dobre kosmetyki (np. czerwona szminka, czarna kredka do oczu, biały puder i cień) oraz w przydatne akcesoria.

Makijaż czarownicy na Halloween

Makijaż czarownicy na Halloween to doskonała propozycja dla wszystkich dziewczyn, które chcą wyglądać upiornie i nietuzinkowo. Jak go wykonać? Najpierw umaluj cerę jasnym podkładem i przypudruj białym pudrem – masz prezentować się bardzo blado. Wykonturuj twarz czarnym lub szarym cieniem do oczu. Koniecznie mocno podkreśl brwi. Powinny wyglądać na gęste i krzaczaste.

Oczy umaluj czarnym eyelinerem oraz czerwonym lub czarnym cieniem. Za pomocą brązowej kredki narysuj na twarzy pieprzyki i brodawki. Koniecznie zaopatrz się w duże sztuczne uszy dla czarownicy, spiczasty nos oraz wystający podbródek. Dzięki temu będziesz wyglądać naprawdę szkaradnie!

Makijaż wampira na Halloween

Charakteryzacja na wampirzycę lub wampira to doskonały pomysł na makijaż na Halloween dla chłopaka lub dziewczyny. Jak go wykonać? Cerę umaluj bardzo jasnym podkładem lub białą farbką do twarzy. Mocno ją przypudruj. Wykonturuj buzię czarnym cieniem, a pod oczami stwórz zasinienia za pomocą fioletowego cienia.

Brwi podkreśl czarną kredką, oczy zaś umaluj na czerwono. Możesz zaopatrzyć się w czerwone soczewki kontaktowe. Przyklej przerysowane, sztuczne rzęsy. Usta pomaluj krwistoczerwoną szminką. Na zęby naklej sztuczne kły, a w okolicy ust zaaplikuj sztuczną krew.

Makijaż zombie na Halloween

Jak wykonać makijaż zombie na Halloween? Na początek tradycyjnie umaluj cerę jasnym podkładem lub białą farbką do ciała. Nadaj jej zielonkawy odcień cieniem do powiek w tym kolorze. Twarz wykonturuj na czarno, a oczy obrysuj czarnym eyelinerem. Na powiekach stwórz zielonkawe zasinienia. Na twarzy narysuj rany oraz blizny, posługując się cieniami do powiek oraz sztuczną krwią. Usta umaluj na czarno. To świetny pomysł na łatwy makijaż na Halloween dla chłopaka lub dziewczyny.

Makijaż czarnej kotki na Halloween

Szukasz pomysłu na łatwy makijaż na Halloween? Przebierz się za czarną kotkę! Załóż czarny kostium z ogonem lub po prostu czarną koszulkę i spódniczkę mini. Koniecznie zainwestuj w czarną opaskę z kocimi uszami. Na twarz nałóż podkład i przypudruj go. Na powiekach stwórz czarne smoky eyes i przyklej sztuczne rzęsy. Na policzkach natomiast narysuj kocie wąsy za pomocą czarnego eyelinera. Usta umaluj na różowo lub czerwono, wykonaj konturowanie i gotowe! To prosty makijaż na Halloween, z którym poradzi sobie nawet początkująca osoba!