Data modyfikacji:

Jak nakładać rozświetlacz? Jakich błędów unikać?

Od kilku sezonów rozświetlacz jest nieodłącznym elementem makijażu. Nowe formuły kosmetyków i ich aplikacji budzą zachwyt zarówno w świecie profesjonalnych wizażystów, jak i urodomaniaczek. W naszym poradniku wyjaśniamy, gdzie i jak nakładać rozświetlacz. Znajdziesz także kilka cennych rad dotyczących tego, jak dobrać odpowiednią formułę i kolor rozświetlacza, a także jakich błędów unikać przy jego nakładaniu.

Jak nakładać rozświetlacz

Jak nakładać rozświetlacz?

To, gdzie dokładnie nakładać rozświetlacz, zależy od rysów twarzy. Najczęściej kosmetyk aplikuje się na kości jarzmowe, skronie, łuk brwiowy, wewnętrzny kącik oka, nos, łuk kupidyna lub brodę. Jak nakładać rozświetlacz? Zasada jest prosta – to, co jest rozświetlone, zostanie uwypuklone, zyskując przy tym trójwymiarowy efekt blasku.

Dlatego osoby o wyraźnie zarysowanej żuchwie nie powinny aplikować rozświetlacza na dolne części twarzy. Z kolei kobiety o wysokim czole powinny unikać nakładania kosmetyku na skroniach. Jeśli nie wiesz, gdzie nałożyć rozświetlacz, aplikuj go na te części twarzy, które chcesz podkreślić.

Rodzaje rozświetlaczy

Istnieje wiele różnych formuł rozświetlacza, dzięki czemu z łatwością dobierzesz ten pasujący do twojej karnacji i indywidualnych potrzeb. Osoby o ciepłej karnacji powinny sięgać po produkty z brzoskwiniowymi, szampańskimi, złotymi tonami. Natomiast osoby o chłodnej karnacji przeciwnie – zdecydowanie lepiej będą się na nich prezentować pasować zimniejsze, srebrne tony.

Rozświetlacz w kamieniu czy w postaci pyłku nakłada się na samym końcu jako wykończenie całego makijażu. Kosmetyk w płynie może być stosowany na podkład albo zmieszany z podkładem dla jeszcze lepszego efektu blasku. Rozświetlacz w sztyfcie daje delikatniejszy efekt i można go nałożyć przed aplikacją lub po aplikacji podkładu. Natomiast rozświetlacz w kremie może być nakładany przed podkładem lub po podkładzie bądź jako rozświetlająca baza.

Jak nałożyć rozświetlacz – podstawowe techniki

Rozświetlacz może być nałożony specjalnym wachlarzowym pędzlem, delikatnym pędzlem z miękkim włosiem, bardziej zbitym pędzlem do cieni lub też gąbeczką do makijażu. Pędzlem wachlarzowym uzyskasz subtelny efekt, a przy użyciu precyzyjnego pędzla ze zbitym włosiem będzie on bardziej intensywny.

Jak nakładać rozświetlacz na mokro? Aby uzyskać efekt w stylu glamour, spryskaj twarz i pędzel mgiełką do makijażu. Dzięki temu rozświetlacz będzie pięknie odbijał promienie światła. Jednak jeśli nałożyłaś za dużo produktu, nie martw się – wystarczy delikatnie przypudrować twarz w miejscach, w których to potrzebne.

Najczęstsze błędy podczas nakładania rozświetlacza

Poniżej znajdziesz kilka porad dotyczących tego, czego unikać przy nakładaniu rozświetlacza. Dzięki temu twój makijaż zawsze będzie wyglądał perfekcyjnie.

Tych błędów nie popełniaj:

  • Nie nakładaj rozświetlacza na czoło i całą twarz – to sprawi, że cera będzie wyglądać na przetłuszczoną.
  • Nie nakładaj rozświetlacza na niedoskonałości – tylko je uwypukli, podkreślając nierówną fakturę skóry. Aplikowanie produktu na wągry może zaognić krostki.
  • Nie nakładaj zbyt grubej warstwy rozświetlacza – więcej nie znaczy lepiej, zwłaszcza jeśli w grę wchodzi rozświetlacz.
  • Nie aplikuj zbyt jasnego koloru – z rozświetlaczem jest jak z podkładem, musi być dobrany do karnacji tak, aby wyglądał korzystnie.

Rozświetlacz – hit, który pozostanie z nami na długo

Rozświetlacz szybko skradł nasze serca i nic nie wskazuje na to, żeby miało się to zmienić. W prosty sposób dodaje zmęczonej cerze zdrowego blasku i młodzieńczego wyglądu. Przy użyciu rozświetlacza z łatwością stworzysz glamour look, wykańczając make-up błyszczącym pyłkiem. A korzystając z rad z naszego poradnika, bez trudu dobierzesz rozświetlacz dla siebie i będziesz wyglądać nieziemsko zarówno na co dzień, jak i na specjalne okazje!